Krem na cellulit: instrukcja stosowania

Cellulit

Krem na cellulit to wynalazek, który odmienił życie wielu kobiet. Oczywiście, tylko tych, ktore potrafią go stosować. Inne, rozczarowane brakiem efektów narzekają, że to tylko naciąganie naiwnych ludzi i strata pieniędzy, bo krem na cellulit nie działa. tymczasem działa bardzo dobrze, jesli wie się, jak go używać. Z naszym poradnikiem i ty posiądziesz tę wiedzę i już nigdy nie będziesz narzekać na krem na cellulit, ani… na sam cellulit, bo on po prostu zniknie! Czas skończyć z pomarańczową skórką!

Dobry krem na cellulit to podstawa, jeśli chcesz zawalczyć o idealnie gładkie i jędrne ciało bez śladu pomarańczowej skórki. Oczywiście, w celu osiągnięcia pełnego sukcesu potrzebna jest jeszcze racjonalna dieta oraz aktywność fizyczna, ale dziś skupimy się na samym doborze i właściwym stosowaniu kosmetyków na cellulit.

Jak wybrać dobry krem na cellulit?

Co to właściwie oznacza – dobry krem na cellulit? To przede wszystkim taki, ktory jest dobrze dopasowany do twoich potrzeb i wymagań twojego ciała. Na początek zwróć więc uwagę na to, czy masz cellulit wodny, czy może tłuszczowy. Jak to odróżnić? Cellulit wodny mają zwykle kobiety szczupłe, u których nie ma zbyt wiele tkanki tłuszczowej. Jesli nie masz nadwagi, a masz pomarańczową skórę, niemal ze stuprocentowym prawdopodobieństwem można stwierdzić że to cellulit wodny. Często mają go też nastolatki oraz kobiety, u jakich pomarańczowa skórka pojawiła się jako skutek uboczny łykania tabletek antykoncepcyjnych. Jesli jednak twoja waga odbiega od normy i masz zbyt wysokie BMI to raczej u ciebie wystąpi cellulit typu tłuszczowego. Co zrobić z ta wiedzą? W aptece pytaj o preparaty na cellulit określonego typu, bo coraz częściej producenci wypuszczają na rynek ściśle wyspecjalizowane serie dopasowane do typu cellulitu. Także w sklepach internetowych możesz coraz częściej znaleźć adnotację, dla jakiego typu problemu jest przeznaczony dany preparat. Poza tym dobry krem na cellulit musi być po prostu skuteczny. Jak to sprawdzić? Zerknij na jego skład. Nie zawsze składnik, jaki jest wypisany na etykiecie wielkimi literami naprawdę znajduje się w danym kremie w dużym stężeniu. Zwróć uwagę na takie składniki jak aloes i kofeina, a także na zawartość witamin. Dobry krem na cellulit pomaga rozbić tkankę tłuszczową i usunąć jej nadmiar, ma działanie drenujące i ujędrniające. Niestety, musisz liczyć sie z tym, że pogromcy pomarańczowej skórki nie kupisz w supermarkecie za kilka złotych. Niestety, jakość kosztuje. Smarowanie się tanimi kremami nie poprawi wyglądu skóry, może jedynie dać wrażenie, że robisz coś dla swojego ciała, ale to tylko placebo.

Jak nakładać krem na cellulit czyli sekret sukcesu

Aby krem na cellulit zadziałał, nie wystarczy go po prostu od czasu do czasu nałożyć na skórę. Musisz naprawdę stosować go zgodnie z zaleceniami producenta. Wiele preparatów wymaga dwukrotnego nakładania kremu – rano i wieczorem. Jeśli brak ci na to czasu lub cierpliwości, po prostu daj sobie spokój i pokochaj cellulit. Jednak sama regularność stosowania to też nie wszystko, ważna jest również forma aplikacji. Właściwie każdy krem na cellulit wymaga tego, by go bardzo starannie wmasować w skórę. Niektórzy twierdzą, że masaż towarzyszący nakładaniu kremu przeciw pomarańczowej skórce jest nawet ważniejszy od samego kremu. Jednak dla pewności najlepiej połączyć dobry krem na cellulit z odpowiednim masażem. Masaż możesz wykonywać po prostu ręcznie lub użyć do tego profesjonalnych przyrządów. Nowością na rynku są kremy na cellulit z końcówką masującą, co znacznie skraca czas konieczny do przeprowadzenia aplikacji preparatu na skórę.

Powodzenia w walce z cellulitem!

Comments are closed.