Kosmetyki na cellulit a zapobieganie

Cellulit

Patrząc na 90% kobiet, można by odnieść wrażenie, że każda pani skazana jest na cellulit. Jednak okazuje się, że nie jest to prawdą. Wystarczy bowiem zlikwidować cellulit, bądź jeśli jeszcze skórka pomarańczowa się nie pojawiła, zapobiec problemowi. Od czego więc zacząć akcję profilaktyczną, by zakończyła się sukcesem – gładkim ciałem pozbawionym grudek oraz nierówności? Skuteczne mogą okazać się kosmetyki na cellulit?

Skąd się bierze cellulit?

Zanim jednak dowiemy się, w jaki sposób zapobiec cellultowi za pomocą kosmetyków, warto poznać przyczyny powstawania skórki pomarańczowej. Dzięki temu będziemy wiedzieć, w jaki sposób działać, by faktycznie przeciwdziałanie cellulitowi zakończyło się powodzeniem.

Choć powszechnie wiadomo, że skórka pomarańczowa wynika ze zwiększonej ilości wydzielanych estrogenów, trzeba mieć świadomość że zawirowania hormonalne to nie wszystko. Cellulit bierze się także z niewłaściwej pielęgnacji skóry, niewłaściwym sposobem odżywiania się oraz brakiem aktywności fizycznej. To powoduje zaburzenia krążenia oraz problemy z usuwaniem z komórek tłuszczowych zbędnych produktów przemiany materii.

Działanie kosmetyków na cellulit

To, że kosmetyków antycellulitowych na rynku nie brakuje, z pewnością przekonała się niejedna pani, która próbowała kiedykolwiek zmagać się ze skórką pomarańczową. Okazuje się jednak, że takei preparaty przyczyniają się nie tylko do likwidacji cellulitu, ale również są w stanie zapobiec jego pojawieniu się.

Cały sekret polega na tym, by wybrać odpowiedni dla siebie specyfik. Istotną kwestią jest zatem dobranie takiego preparatu, który będzie miał właściwy skład. Co zatem powinno znaleźć się w kremie na cellulit?

By zapobiec skórce pomarańczowej nie można dopuścić do pojawienia się czynników wpływających na jej powstawanie. Chodzi o to, by usprawnić krążenie, wzmocnić naczynia włosowate oraz limfatyczne czy też stymulować proces lipolizy zachodzący z udziałem lipazy (enzymu rozkładającego rozbijającego grudki tłuszczu na wolne kwasy tłuszczowe).

W składzie kremów na cellulit nie powinno zatem zabraknąć, między innymi: kofeiny, L-karnityny, wyciągu z bluszczu, wyciągu z nostrzyka, wyciągu z liści miłorzębu japońskiego. Wskazana jest ponadto rutyna, ekstrakt z arniki, czy wyciąg z alg morskich. Szczególnie te ostatnie są istotne, bowiem usprawniają krążenie oraz, dzięki zawartości jodu, stymulują lipazę do pracy, przyczyniając się tym samym do szybszego rozbijania grudek tłuszczu.

Jak zapobiec cellulitowi?

Jeśli chcemy zapobiec cellulitowi, stosując odpowiednie kosmetyki, trzeba zwrócić szczególną uwagę na rolę masażu. Warto mieć świadomość, że masowanie miejsc najbardziej narażonych na powstawanie skórki pomarańczowej pozwala na uniknięcie problemów z krążeniem oraz gorszym oczyszczaniem komórek tłuszczowych ze zbędnych produktów przemiany materii.

By akcja profilaktyczna była skuteczna, warto pamiętać, by stosowanie kremów na cellulit należy rozpocząć dużo wcześniej. Im wcześniej, tym większe szanse na to, że skórka pomarańczowa nie pojawi się wcale. Warto też zwrócić uwagę na to, czy należymy do grupy kobiet, które są najbardziej narażone na powstawanie cellulitu. To przede wszystkim kobiety planujące ciążę, panie mające w planach rozpoczęcie kuracji antykoncepcyjnej, czy kobiety mające zamiar rozpocząć hormonalną terapię zastępczą.

Jeśli kosmetyki na cellulit mają zapobiec pojawieniu się problemu, należy specyfiki stosować systematycznie. Najlepiej nakładać preparaty dwa razy dziennie. Jeśli jednak zbliżamy się do momentu, w którym może pojawić się cellulit, warto zwiększyć częstotliwość aplikowania kremu.

Nie należy zapominać o tym, by nakładanie kremu połączyć z masowaniem skóry. Takie połączenie jest niezwykle korzystne dla skóry, pozwala bowiem na zwiększenie elastyczności skóry i jej jędrności. A jak wiadomo – utrata sprężystości jest jedną z przyczyn powstawania skórki pomarańczowej.

Gdy cellulit się pojawi

Okazuje się, że nie zawsze uda się zapobiec skórce pomarańczowej. Co wtedy? Wiele kobiet porzuca kosmetyki na cellulit, aczkolwiek nie jest to dobre rozwiązanie. Kurację preparatami należy kontynuować, pamiętając o tym, by wprowadzać nowe sposoby walki ze skórką pomarańczową. Chodzi przede wszystkim o to, by nie skupiać się wyłącznie na stosowaniu kosmetyków. Ważna jest także odpowiednia dieta, aktywność fizyczna. Niekiedy pomocne okazują się zabiegi.

Ze skórką pomarańczową można wygrać. Niemniej jednak walka z cellulitem jest trudna i wymagająca wiele wysiłku. Dlatego też najlepiej cellulitowi zapobiegać. W tym mogą być pomocne odpowiednie kosmetyki.

Comments are closed.