Kosmetyki jako najpopularniejsze sposoby na cellulit

Cellulit

Sposobów walki ze skórką pomarańczową jest wiele. Nie da się jednak ukryć, że panie, które borykają się z cellulitem najchętniej wybierają kosmetyki antycellulitowe. Jest to w końcu jedna z najprostszych metod walki ze skórką pomarańczową. Ale czy na pewno? Czy faktycznie kosmetyki na cellulit są w stanie pozbyć się uporczywych grudek i nierówności, które spędzają sen z powiek niejednej kobiecie?

Dlaczego kosmetyki antycellulitowe?

Sposoby na cellulit istnieją i jest ich wiele. Warto wiec zastanowić się, co te specyfiki mają w sobie takiego, że wiele kobiet decyduje się na redukcję skórki pomarańczowej właśnie w ten sposób.

Przede wszystkim warto pamiętać, że kosmetyki antycellultiowe są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Kupując konkretny specyfik mamy pewność, że zawiera on wszystkie niezbędne substancje, które przyczyniają się do likwidacji cellulitu.

Ponadto kosmetyki antycellulitowe są proste w użyciu. Wystarczy nałożyć na miejsca objęte skórką pomarańczową, a następnie czekać na efekty działania.

Kosmetyki na cellulit cieszą się sporą popularnością także dlatego, iż w porównaniu z kosztownymi zabiegami kosmetycznymi i dermatologicznymi, sprzedawane są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Liczy się więc zatem niski koszt prowadzonej walki ze skórką pomarańczową.

Jakie kosmetyki na cellulit wybrać?

To, że wybór kosmetyków na cellulit jest wiele, wiem nie tylko ja, ale i każda kobieta, która wiele czasu poświeca na to, by pozbyć się skórki pomarańczowej. Z jednej strony duży wybór to większe możliwości i szanse na to, że wybierzemy skuteczny specyfik ,a z drugiej strony – zagadka – który faktycznie jest skuteczny? Co tak naprawdę warto brać pod uwagę, wybierając krem na cellulit? Czy kierować się ceną, wychodząc jednocześnie z założenia, że najdroższy krem jest najlepszy? A może są jeszcze inne wytyczne, pozwalające na wybór dobrego i skutecznego specyfiku?

Okazuje się, że podstawowym kryterium, którym należy kierować się, wybierając krem na cellulit jest przede wszystkim jego skład. Warto bowiem pamiętać, że tylko właściwie dobrane substancje, które wzajemnie potęgują swoje działanie, będą w stanie skutecznie zwalczyć skórkę pomarańczową.

By kremy na cellulit miały szansę zadziałać, koniecznością jest, by w ich składzie znalazły się zarówno substancje pobudzające krążenie, przyspieszające proces spalania tłuszczu, wzmacniające i uszczelniające kruche naczynia krwionośne.

W składzie dobrych kremów na cellulit nie powinno zabraknąć takich substancji jak: L-karnityna, kofeina, algi morskie. Są to najskuteczniejsze substancje przyczyniające się do rozkładu trójglicerydów (grudek tłuszczu) na wolne kwasy tłuszczowe, eliminując w ten sposób grudki i nierówności ,czyli objawy cellulitu. W składzie kremów powinny również znaleźć się: rutyna, ekstrakt z arniki, wyciąg z nostrzyka. Są to substancje, które przyczyniają się do wzmacniania kruchych naczyń krwionośnych, zmniejszając ich przepuszczalność. Ważnymi składnikami kremów na cellulit są również: wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, wyciąg z bluszczu, czyli substancji, które pobudzają krążenie. Warto także wspomnieć o działaniu przeciwzapalnym wyciągu kasztanowca (zawiera escynę).

Czy to działa?

Wiele kobiet, zmagających się ze skórką pomarańczową, zastanawia się czy kosmetyki na cellulit faktycznie działają. Warto wiedzieć, że wiele zależy od tego, jakie preparaty wybierzemy. Niekiedy, by znaleźć odpowiedni specyfik, potrzeba sporo czasu, a i pieniędzy. Z własnego doświadczenia mogę polecić specyfik o nazwie Oligo.DX. Nie należy on do najtańszych, aczkolwiek warto jest swojej ceny. Jego ogromną zaletą jest to, że oparty jest o technologię nanosomową, która zwiększa skuteczność działania. Dzięki temu dobroczynne substancje są w stanie wniknąć dużo głębiej w skórę, a to oznacza dużo lepsze efekty, na które wcale długo nie trzeba czekać.

Warto jednak wiedzieć, że samymi kosmetykami na cellulit nie da się zlikwidować problemu w ciągu kilku tygodni. Jeśli zależy nam na szybkich rezultatach, warto działanie specyfików kosmetycznych wspomóc chociażby aktywnością fizyczną. Jazda na rowerze, pływanie czy uprawianie joggingu to doskonały sposób na to, by wspomóc walkę z cellulitem. A jeśli do tego dodamy masaże, każda kobieta może być pewna, że prędzej czy później uda się jej zlikwidować skórkę pomarańczową.

By walka z cellulitem była skuteczna

Jeśli sposoby na cellulit, które wybierasz to przede wszystkim kosmetyki, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach, by specyfiki miały szansę zadziałać.

W redukcji skórki pomarańczowej liczy się przede wszystkim systematyczność. Jeśli więc faktycznie zależy nam na usunięciu cellulitu, koniecznością jest codziennie wmasowywanie specyfiku. Najlepiej, by czynność tę poprzedzić kąpielą oraz masażem. Gdy skóra będzie rozgrzana, dużo lepiej przyjmie dobroczynne substancje. A to oznacza tylko jedno – walka z cellulitem będzie dużo bardziej skuteczna.

Comments are closed.