Kiedy najczęściej pojawia się cellulit

Cellulit

Czesz wyglądać jak modelka? Będziesz miała cellulit!

Zapewne zgodzi się ze mną każda kobieta, że cellulit urody nie dodaje. Wręcz przeciwnie – ujmuje. Wszystko wygląda dobrze, póki się nie pojawi. Gdy już widać cellulit, bardzo trudno się go pozbyć. Co więcej, takie pojawienie oznacza, że nawet, jeśli uda się go zwalczyć, istnieje spore ryzyko, że po jakimś czasie wystąpi znowu.

Cellulit, a inaczej pomarańczowa skorka, to koszmar każdej z pań. Zarówno tych, które już starają się go usunąć, jak i tych, które boją się, iż może się pojawić. Najlepiej mają się w tym względzie te kobiety, które są z natury szczupłe. Ich zwykle cellulit nie dotyka. Są uprzywilejowane, choć i tu bywają wyjątki.

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wiele złego narobiły pokazy mody z wychudzonymi modelkami i kolorowe pisemka dla pań. Dla wielu kobiet oraz dorastających dziewcząt stały się takie modelki wzorami piękna. Pragnęły je naśladować. Co ciekawe, mężczyznom wcale nie odpowiada ten wzorzec. Większość z nich uważa, że kobieta powinna wygadać jak kobieta, a nie jak nastoletni chłopiec. O konotacjach takiego wyglądu wolę się tutaj nie rozpisywać i pozostawiam to domyślności Czytelników.

Co ma do tego cellulit? Ma bardzo dużo. Głodzenie się i stosowanie diet cud nie tylko prowadzi do anoreksji i bulimii. To także częsta przyczyna uszkodzeń wątroby i cukrzycy. Jakby tego wszystkiego było mało, na dokładkę dostaje się… cellulit! Te konsekwencję powinny zmusić do zastanowienia i bardziej krytycznego spojrzenia na „porady dietetyczne”.

Zadbać o właściwą wagę

Niewątpliwie trzeba walczyć z otyłością. Jednak należy to robić z rozsądkiem, a nie wbrew wszelkim zasadom żywienia. Większość autorów wypisujących swoje cudowne diety w poradnikach nie ma o tym zielonego pojęcia i powinna stanąć przed sądem za wyrządzone w społeczeństwie szkody.

Zbyt duże wahania wagi, jakie związane są z takimi dietami, to najczęstsza przyczyna powodująca, że pojawia się cellulit. Warto o tym pamiętać, nim jeszcze zacznie się szukać kremów i innych złotych środków na cellulit. Lepiej postępować tak, by w ogóle się nie pojawił. Wynikają z tego dwa wnioski. Nie należy dopuścić do dużej nadwagi, ale także nie wolno zbyt drastycznie się odchudzać. To podstawa wszelkiej profilaktyki, jeśli chodzi o cellulit.

Cellulit a ciąża

Kolejnym newralgicznym punktem jest ciąża. Trudno wówczas przyhamować przybieranie na wadze. Nie jest to wskazane ze względu na prawidłowy rozwój dziecka. Im większe tendencje do tycia, tym szybciej wzrasta waga ciała. Wtedy też może pojawić się cellulit. Albo w czasie trwania ciąży, albo też zaraz po niej. W tym wypadku nie ma dobrych rad. Jedyne co można zalecić to zaopatrzenie się w jakieś dobre kremy niwelujące cellulit i ich regularne stosowanie.

Wprawdzie nie wszystkie kobiety w ciąży mają ten problem, ale dla własnego dobra lepiej z góry założyć, że jednak cellulit może się pojawić i być przygotowaną na jego natychmiastowe zwalczanie. Jest to czas, w którym występuje zwykle sporo innych dolegliwości, a co za tym idzie, cellulit jest lekceważony. Przeważa troska o dziecko, która jest zrozumiała. Gdy już wszystko minie i kobieta na nowo zaczyna zabiegać o to, by być atrakcyjną, jest już właściwie za późno. Później trzeba się bardzo namęczyć, by usunąć cellulit.

Istnieje kilka różnych metod, jakimi zwalcza się cellulit, ale w ciąży trzeba ograniczyć się tylko do kremów. Stosowane od początku, gdy tylko pojawi się pomarańczowa skórka, mogą dużo pomóc i sprawić, że późniejsze kuracje nie będą wcale potrzebne.

Kuracje zwalczające cellulit

Niezależnie od przyczyn, współczesne kremy na cellulit charakteryzują się dość dużą skutecznością. Mowa tu o produktach sprawdzonych i posiadających odpowiednie atesty. Nie ma sensu inwestować w tanie podróbki i nieznane produkty.

Jeśli nie jest się akurat w okresie ciąży lub bezpośrednio po niej, można zdecydować się na wstrzykiwanie Botoxu lub Myotocu. Są to dość skuteczne sposoby na cellulit, ale niekoniecznie trzeba się do nich uciekać. Wystarczy bowiem kupić krem w rodzaju Oligo.Dx, by uzyskać podobny efekt bez wewnętrznej ingerencji w organizm. Jest to metoda mniej obciążająca zarówno czasowo, jak i finansowo. Smarować można się w domu. Szybko też widać pierwsze efekty.

Oligo.Dx również głęboko wnika w tkanki i powoduje wygładzanie skóry. Jeśli nie chcemy, by pojawił się cellulit warto zainteresować się ćwiczeniami fizycznymi. Jednak, gdy już wystąpi, same ćwiczenia nie wystarczą. Wówczas trzeba sięgnąć po dobry krem lub podjąć inną formę kuracji. Ważne, by się nie zniechęcać i pamiętać, że obecnie można z powodzeniem cellulit usunąć.

4,61_S

Tags:

Comments are closed.