Jak pozbyć się celulitu? Oto sprawdzony sposób na gładkie i jędrne ciało dla każdej kobiety!

Cellulit

Cellulit jest dziś problemem, z jakim boryka się znakomita większość kobiet, niezależnie od sylwetki i kształtów ciała, a także wieku. Na pocieszenie można pooglądać zdjęcia robione przez paparazzich, na ktorych wyraźnie widać, ze pomarańczowa skórka nie omija też największych gwiazd ekranu. Oczywiście, dla niektórych to słabe pocieszenie, bo jak pozbyć się cellulitu, jeśli kobiety, ktore mogą wydać majątek na diety, kosmetyki i trenerów mają pomarańczową skórkę. Na szczęście są metody, ktore pozwolą pozbyć się cellulitu bez nakładów finansowych godnych gwiazdy.

Trzeba za to mieć silną wolę i być systematyczną, a ciało na pewno odwdzięczy się pięknym wyglądem. Nawet jesli nie uda się całkowicie usunąć cellulitu to przynajmniej będzie on znacznie mniejszy i ciało będzie wyglądało dużo lepiej. Oczywiście, efekty będą tym lepsze, im bardziej się przyłożysz do walki z cellulitem i im szybciej po pojawieniu się objawów ją rozpoczniesz.

Jak się pozbyć celulitu? Przede wszystkim – dietą!

Dieta na cellulit to podstawa. Choć nie istnieją składniki sprawiające, że skórka pomarańczowa zaczyna znikać to od tego, co jesz zależy w dużym stopniu wygląd ciała. Jeśli chcesz pozbyć się celulitu musisz wyeliminować z jadłospisu najbardziej szkodliwe składniki. To wbrew pozorom niekoniecznie rzeczy najbardziej kaloryczne. Warto wystrzegać się np. produktów typu light, bo zawierają często szkodliwe konserwanty. Poza tym unikaj wysoko przetworzonej żywności, tłustych mięs, alkoholu i białego pieczywa oraz prostych cukrów. Stawiaj na produkty pełnoziarniste, warzywa, owoce i chude białko. Jeśli lubisz słodycze sięgaj po ciemną czekoladę zamiast gotowych batonów. Poza tym, aby pozbyć się celulitu ważne jest, być pić dużo niegazowanej wody mineralnej i innych zdrowych płynów, a za to ograniczyć kawę, czarną herbatę i alkohol.

Ćwiczenia pomogą ci się pozbyć celulitu

Aktywność fizyczna jest tak samo ważna jak zdrowa dieta. Podczas ćwiczeń spalasz tkankę tłuszczową, na której tworzy się cellulit, a wiec zabierasz mu podłoże do rozwoju. Poza tym ćwiczenia poprawiają krążenie krwi i limfy, a to właśnie zaburzenia w tym zakresie należą do podstawowych przyczyn pomarańczowej skutki. Kiedy ćwiczysz, ciało staje sie bardziej jędrne. Zastanawiasz się może, jakie są najlepsze ćwiczenia na cellulit? Otóż w zasadzie każda aktywność fizyczna jest dobra, choć warto dbać o to, by pojawiały się zarówno treningi aerobowe spalające tkankę tłuszczową, jak i ćwiczenia z obciążeniem wzmacniające mięsnie i modelujące sylwetkę. Warto wybrać się na siłownię, bo tam trener ułoży ci zestaw ćwiczeń na celulit, które łączą obie formy treningów.

Krem na cellulit: warto czy nie?

Kosmetyki antycellulitowe same nie zlikwidują skórki pomarańczowej, ale są bardzo cennym pomocnikiem w walce o piękne ciało. Dwa razy dziennie masuj ciało, wcierając dobrej jakości krem na cellulit, a skóra szybko stanie się gładsza, delikatniejsza i bardziej napięta.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat skutecznych sposbów walki z cellulitem sprawdź tutaj: http://www.vitalab.pl/cellulit,61.html

Comments are closed.