Domowe sposoby na cellulit – jak skutecznie pozbyć się pomarańczowej skórki i nie wydać majątku.

Cellulit

Ekologia jest modna, więc także w pielęgnacji urody coraz częściej szukamy naturalnych metod, które pozwolą zastąpić syntetyczne kosmetyki. Powodzeniem cieszą się stare i sprawdzone receptury, w dobrym tonie jest pochwalić się własnym pomysłem na kosmetyki. W ten nurt wpisują się też domowe sposoby na cellulit. Poznaj kilka z nich – to metody sprawdzone i skuteczne, a przy tym bajecznie tanie.

Pomarańczami w skórkę pomarańczową czyli moc olejków eterycznych.

Aromaterapia jest coraz popularniejsza mamy wiele dowodów, że zapachy wpływają pozytywnie na organizm i pomagają uporać się z różnymi dolegliwościami. Są też olejki, które pomagają pozbyć się cellulitu. To przede wszystkim olejki cytrusowe: pomarańczowy i grejpfrutowy. Dobrze działa też lawenda, mająca jednocześnie działanie uspokajające. Przydadzą się olejki sandałowy i rozmarynowy. Jak je stosować? Można dodać kilka kropli do kąpieli, zapalić zapachową świeczkę lub dodać je do oliwki jaką wykonujemy masaż albo do przygotowanego własnoręcznie peelingu. Oczywiście to tylko uzupełnienie żaden zapach nie zlikwiduje cellulitu

Domowy peeling antycellulitowy

W zwalczaniu cellulitu bardzo ważne jest regularne złuszczanie martwych komórek naskórka, do czego służy własnie peeling. Bardzo skuteczny, a przy tym ładnie pachnący peeling mozemy wykonać samodzielnie w domu. Najpopularniejsze są dwa peelingi: na bazie soli i cukru. W pierwszym wariancie mieszamy gruboziarnistą morską sól z łyżką oliwy z oliwek, by powstała gęsta papka, którą wmasowujemy starannie przez kilka minut w ciało dotknięte cellulitem. Uwaga – nie można zastosować tego peelingu, jesli na skórze są zadrapania, drobne ranki czy skaleczenia np. po depilacji, bo pojawi się mocne pieczenie. Drugi wariant to peeling słodki, do którego wykorzystujemy gruboziarnisty cukier. W miarę możliwości korzystajmy z brązowego, choć można go zastąpić tańszym, białym cukrem. Cukier mieszamy z aromatycznymi przyprawami lub olejkiem eterycznym, dodajemy do niego dwie łyżki fusów z kawy oraz łyżkę płynnego miodu i odrobinę oliwy z oliwek. Peeling pięknie pachnie i wygładza skórę. Zawarta w kawie kofeina pomaga likwidować cellulit, miód łagodzi podrażnienia, a oliwa natłuszcza.

Masujemy, masujemy

Na masaż antycellulitowy nie trzeba udawać się do profesjonalnego masażysty. Bez trudu nauczysz się wykonywać go sama. Na początek wyrób sobie nawyk codziennego masowania ciała na sucho rękawica, gąbką lub szczotką – to pobudza krążenie i wygładza. Taki zabieg wykonuj przed codziennym prysznicem lub kąpielą. Po wieczornej kąpieli czas na masaż z użyciem oliwki. Przeznacz na niego około dwadzieścia minut. Posmaruj ciało ciepłą oliwką – może być antycellulitowa lub zwykła, do pielęgnacji skóry niemowlęcia. Można do niej dodać odrobinę pachnących olejków. Masuj ciało ruchami okrężnymi i ugniatającymi. Podszczypuj skórę roluj. Zaczynaj zawsze od kostek nóg, kieruj się w górę, do brzucha i pośladków. Masuj zawsze w kierunku serca. Dokładny instruktaż wraz z rysunkami znajdziesz bez trudu w internecie. Masaż pomaga zlikwidować cellulit i ujędrnić skórę. Oliwka natłuszcza, przez co pozwala zapobiegać rozstępom.

Wodą w cellulit

Nawet podczas codziennej kąpieli lub porannego prysznica możesz zadbać o ciało tak, by zredukować pomarańczową skórkę. Przede wszystkim unikaj gorących kąpieli, woda powinna być przyjemnie ciepła. Jesli kąpiesz się, dodaj do wanny szklankę soli morskiej i pozostań w wodzie przez dwadzieścia minut – dłuższe kąpiele są niewskazane. Ważny jest też prysznic. Zafunduj sobie naprzemienne polewanie ciała chłodną i ciepłą woda, zawsze kończąc zabieg chłodnym strumieniem. To ją znakomicie ujędrni, a strumień wody ma też właściwości masujące.

Kilka ćwiczeń dziennie

Jesli chcesz pozbyć się cellulitu, musisz być aktywna fizycznie. Jeden półgodzinny spacer dziennie to zdrowe minimum. Wystarczy, że zrezygnujesz z samochodu, by podjechać do pobliskiego sklepu. Staraj się też częściej chodzić po schodach. Wprowadź zwyczaj porannej, dziesięciominutowej gimnastyki – skłony, przysiady, wspięcia na palce. Jesli będziesz systematyczna, szybko zauważysz efekty.

4,2k

Tags: , , , , ,

One Response to “Domowe sposoby na cellulit – jak skutecznie pozbyć się pomarańczowej skórki i nie wydać majątku.”

  1. Malonika Says:

    Nie sądzę, aby na zaawansowany cellullit te metody pomogły. Trzeba wtedy innych sposób użyć na pozbycie się tego. Dobrą i skuteczną metodą jest metoda wykorzystująca łącznie siłę działania fal dźwiękowych ShockWave i fal ultradźwiękowych UltraWave – Liposhock. Zabieg LipoShock jest nieinwazyjny. Stosuje się go w zaawansowanych stadiach cellulitu. Przy jego wykorzystaniu możliwe jest skuteczne usunięcie tkanki tłuszczowej.