Ćwiczenia na cellulit

Cellulit

Program ćwiczeń na cellulit potrafi zwalczyć cellulit w sposób, jakiego kremy nigdy nie osiągną. Preparaty mogą dokonać zmian w strukturze skóry, ale problem będzie stale powracał. Ćwiczenia dają efekty w głębokich warstwach skóry, w miejscach, do których kremy na cellulit nie potrafią dosięgnąć.

Aby zrozumieć skuteczność ćwiczeń w walce z cellulitem, należy poznać budowę skóry i jej warstw. Pierwsza z nich zawiera komórki tłuszczowe łączące się w tkanki. Ich struktura jest różna u kobiet i u mężczyzn, co wyjaśnia, dlaczego to właśnie kobiet częściej dotyczy problem cellulitu.

Komórki tłuszczowe mogą sie przemieszczać, czasem zrywają wiązania i przedostają się tuż pod skórę. Widać je wtedy pod postacią brzydkich pomarańczowych plam. Gdy tłuszcz zaczyna się starzeć, przeobraża się w znienawidzony cellulit.

Najczęściej cellulit występuje na udach, pośladkach, brzuchu i piersiach. Wraz z wiekiem pojawia się go coraz więcej. Związane jest to ze osłabioną strukturą komórkową skóry.

Kremy działają tylko na skórze i najpłytszych warstwach podskórnych. Te limity nie pozwalają pokonać przyczyny powstawania cellulitu, środki zwalczają tylko widoczne skutki. Gdy przestaniesz stosować dany preparat, pomarańczowe plamy powrócą.

Dlaczego odpowiedni zestaw ćwiczeń jest skuteczną bronią przeciwko cellulitowi? Aktywność fizyczna pozwala spalić zbędny tłuszcz, a w jego miejscu pojawią się mięśnie. Im mniej tłuszczu, tym mniejsze prawdopodobieństwo zerwania połączeń międzykomórkowych i przedostania się go pod skórę. Silniejsze mięśnie stanowią dodatkową ochronę przed takimi przypadkami.

Powinnaś ćwiczyć po czterdzieści minut trzy razy w ciągu tygodnia. Wybierz sobie dni najodpowiedniejsze do tego. Po dwudziestu minutach rób sobie krótką przerwę na uzupełnienie płynów i odsapnięcie. Powinnaś wykonywać ćwiczenia uaktywniające te partie mięśni, w okolicach których pojawiają się pomarańczowe plamy. Polecam brzuszki, pompki, skłony, świetnie nadają się również ćwiczenia zawarte w szóstce Weidera.

Dobrze jest ćwiczenia połączyć ze zdrową, zbalansowaną dietą. Ogranicz spożycie potraw bogatych w tłuszcze nasycone, zastąp je roślinnymi odpowiednikami. Jeśli zrobisz wszystko dobrze i będziesz się trzymać ułożonego planu ćwiczeń oraz diety, efekty powinny być widoczne już po paru tygodniach starań. To trochę męcząca metoda walki z cellulitem, ale naprawdę warto ją wybrać. Poza pozbyciem się niechcianego tłuszczu, poprawisz kondycję fizyczną oraz ogólny stan zdrowia.

6 Responses to “Ćwiczenia na cellulit”

 1. Ćwiczenia na cellulit | Blog VitaLab.pl Says:

  [...] ćwiczenia na cellulit, które zalecają od lat trenerzy [...]

 2. By ćwiczenia na cellulit zadziałały | Kosmetyki Vichy Says:

  [...] ze skórką pomarańczową, która zaatakowała te najbardziej widoczne części ciała? Wykonujesz ćwiczenia na cellulit, ale z trudem dostrzegasz rezultaty? Wystarczy, że do wysiłku fizycznego dodasz kilka innych [...]

 3. Ćwiczenia na cellulit? Ale jakie? | Kosmetyki naturalne Says:

  [...] wypadku nasza wina – efekt siedzącego trybu życia. Warto to zmienić i zacząć wykonywać ćwiczenia na cellulit. Bowiem w niewielu przypadkach kosmetyki antycellulitowe przyniosą spektakularne [...]

 4. Sprzedaż kosmetyków » Blog Archive » Dieta, ćwiczenia na cellulit – co jeszcze? Says:

  [...] zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia i zacząć zwalczać skórkę pomarańczową. Czy dieta i ćwiczenia na cellulit wystarczą? A może zastosować dodatkowe sposoby walki z tym [...]

 5. Ćwiczenia na cellulit – wystarczą, by skutecznie zlikwidować „pomarańczową skórkę”? | Kosmetyki naturalne Says:

  [...] walki z tych defektem, a jednym z nich z pewnością jest zastosowanie właściwie wykonywanych ćwiczeń na cellulit. Ale czy same wystarczą, by pokonać „pomarańczowa skórkę”? Przekonajmy się [...]

 6. Zbliża się wiosna – rozpocznij walkę z cellulitem! | Blog VitaLab.pl Says:

  [...] pobudzenie krążenia oraz aktywizowanie ciała do usunięcia zbędnych toksyn oraz nadmiaru wody. Przeczytaj, jakie ćwiczenia warto wykonywać. Pielęgnacja skóry to szerszy temat, stąd warto go [...]