Cellulit – rozpoznaj wroga

Cellulit

Czym jest cellulit wiedzą, niestety, wszystkie kobiety. Pomarańczowa skórka chętnie pojawia się na udach, pośladkach lub brzuchu. Ale nie wszystkie kobiety wiedzą, że cellulit niejedno ma imię.

 Żeby skutecznie walczyć z cellulitem trzeba przede wszystkim określić stopień jego zaawansowania. i w zależności od tego dobrać odpowiednie metody. Warto pamiętać, że im wcześniej zaczniemy walkę z cellulitem, tym większa szansa na sukces.

 Pierwszy stopieńcellulit jest  niemal niewidoczny. Dopiero po ściśnięciu palcami fałdu skóry widoczne stają się grudki i nierówności. Pierwszy stopień cellulitu jest najłatwiejszy do likwidacji. Nie wymaga kosztownych zabiegów. Pożądane skutki przyniesie zwiększenie aktywności fizycznej, zmniejszenie spożycia soli oraz codzienny masaż.

Drugi stopień – w większości pozycji skóra wydaje się gładka. Nierówności są widoczne podczas napinania mięśni i w pozycji stojącej. Po ściśnięciu fałdu skóry widać wyraźne grudki. Cellulit drugiego stopnia można zlikwidować, choć potrzebna będzie pomoc specjalistów. Przyda się seria zabiegów w gabinecie kosmetycznym oraz codzienna aplikacja kremu antycellulitowego połączona z masażem. niezbędny jest też sport.

Trzeci stopień. Cellulit jest widoczny w większości pozycji, bez ściskania skóry. Niektóre obszary mogą być bolesne. Grudki są twarde i wyraźnie wyczuwalne. Ten stopień często towarzyszy nadwadze lub otyłości lub pojawia się podczas menopauzy. Cellulit trzeciego stopnia rzadko udaje się zlikwidować całkowicie, jednak zmiana diety i trybu życia oraz odpowiednie zabiegi kosmetyczne lub z zakresu medycyny estetycznej pozwolą wygładzić skórę.

Jednak niezależnie od tego, jak zaawansowany jest cellulit, walka z nim powinna objąć przede wszystkim zmianę trybu życia na bardziej aktywny, wprowadzenie zmian do codziennej diety oraz odpowiednią pielęgnację przy użyciu preparatów antycellulitowych.

1,9

One Response to “Cellulit – rozpoznaj wroga”

  1. Tomala Says:

    Miałam zabieg mikrodermabrazji – żeczywiście dużo daje. Polecam wszystkim.